30 Mart 2020 Pazartesi
Anasayfa > İLÇELER > Çelikhan Belediyesi İş Merkezi Yıktırıldı
Çelikhan Belediyesi İş Merkezi Yıktırıldı

Çelikhan Belediyesi İş Merkezi Yıktırıldı

17.02.2020 13:19 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinde depreme dayanıksız nedeniyle çürük raporu verilen 2 katlı belediye iş merkezi binası yıktırıldı.

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinde depreme dayanıksız nedeniyle çürük raporu verilen 2 katlı belediye iş merkezi binası yıktırıldı.

 

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan ve 1976 yılında 2 katlı betonarme olarak yapılan belediye iş merkezinde Avcılar Kulübü ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı'nın bulunduğu binada 7 esnafın ekmek kapısı olan binanın depreme dayanıksızlık nedeniyle çürük raporu verilen binanın müteahhit firma tarafından yıktırıldı.

 

Çelikhan Belediyesince 27 Şubat tarihinde esnaflara gönderilen yazılı açıklamada şunlar ifade edildi:

 

"Mülkiyeti belediyemize ait ilçemiz Cumhuriyet Meydanında bulunan iş hanı ve avcılar kulübü olarak kullanılan binaların yaşanan son depremler nedeniyle esnafların en geç 10 gün süre zarfında binayı boşaltmaları gerekmektedir. Söz konusu binalar boşaltıldıktan sonra Belediyemiz tarafından su ve elektrik aboneleri iptal ettikten ederek bina derhal yıktırılacaktır."

 

Çelikhan Belediyesi her iki bina boşaltıldıktan sonra yıkım işlemlerine başlandı.

 

Aynı şekilde Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan belediye iş merkezi yanında olan 8 esnafın ekmek kapısı olan betonarme belediye iş hanı yıllardır atıl durumda bırakılarak hem çevre kirliliği ve hem de depreme dayanıksızlık nedeniyle yıktırılmasına karar verildi.

 

Belediye İş hanı 5 katlı olup 1987 yılında yapıldığı, mülkiyeti belediyeye ait belediye iş hanı'da en kısa süre içerisinde yıktırılacağını belirtildi.

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri