EĞİTİM Haber Girişi : 18 Ocak 2019 17:20

154 Bin Öğrencinin Yarıyıl Tatili Başladı

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatili başladı. Adıyaman’da 154 Bin öğrenci karnelerini aldı.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatili başladı. Adıyaman’da 154 Bin öğrenci karnelerini aldı.

 

Adıyaman Borsa İstanbul İlkokulunda düzenlenen karne töreni renkli görüntülere sahne oldu.

 

Borsa İstanbul ilköğretim okulunda düzenlenen karne töreninde 1-F sınıf Öğretmeni İsmet İnceyol’un karne dağıtımında öğrencileriyle yaşadığı samimi diyaloglar, sözlü şakalaşmalar veliler tarafından takdir ile karşılandı.

 

Öğretmen İnceyol Öğrencilerine sömestr tatilinde hikâye kitabı okumalarını ve bol, bol eğlenip moral depolamalarını tavsiye etti. Aile sıcaklığı ortamında dağıtılan karnelerin ardından öğrenciler için tatil başladı.

 

Bir Başka Karne dağıtım töreninde Demokrasi İlkokulunda gerçekleşti

 

Adıyaman merkez Demokrasi İlkokulunda Karne dağıtım törenine Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

 

Karne dağıtım törenine katılmak üzere Demokrasi İlkokuluna giden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

 

Karne dağıtımı töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, “Bugün Adıyaman il genelinde 2018-2019 eğitim öğretim yarıyılının ilk yarısını tamamlamış oluyoruz. Böylece Adıyaman il genelinde 154 bin öğrencimiz karnelerini almış oluyor. Başarılı bir eğitim yılı geçirdiğimizi düşünüyorum. Öğrencilerimizin bir mutluluk içerisinde okula gelip gittiklerini görüyor ve çalışmayı kendilerine şiar edinmelerinden mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin bu 15 günlük süre zarfında iyi dinlenerek moral ve motivasyonlarını kaybetmemelerini ve tatilini verimli bir şekilde geçirmelerini diliyorum. Bütün öğrencilerimizin gözlerinden öpüyor, kendilerine başarılar diliyorum”dedi

 

Konuşmaların ardından karne dağıtımına geçildi. Öğrencilerin notlarını inceleyen Ahmet Alagöz, öğrencilere boş zamanlarında kitap okumalarını tavsiye etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.