ÇEVRE Haber Girişi : 02 Haziran 2021 15:59

Adıyaman Atatürk Bulvarı yenilenecek

Adıyaman Belediyesi ile Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Atatürk Bulvarı´nda gerçekleştirilmesi planlanan düzenleme çalışmaları konusunda istişare toplantısı düzenledi.
Adıyaman Belediyesi, Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle Atatürk Bulvarı´nda gerçekleştirilmesi planlanan düzenleme çalışmaları konusunda istişare toplantısı düzenledi. Daha önce Ankara´da bakanlık ve genel müdürlük nezdinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde gündeme getirdiği ve ısrarcısı olduğu Atatürk Bulvarı´nın yenilenmesi konusunda bu kez Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya gelen Başkan Kılınç ve ekibi, Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan ile gelinen nokta hakkında istişarelerde bulundu.
Belediye Başkanı Süleyman Kılınç´ın ev sahipliğinde Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü´nde gerçekleştirilen istişare toplantısına Karayolları 8. Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan, Karayolları 87. Şube Şefi Emrullah Metin, Belediye Başkan Yardımcıları Şerif Ayaz, Ramazan Oruç ve Mithat Töken, ilgili birim müdürleri ile teknik personeller katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Atatürk Bulvarı´ndaki düzenleme ve yenileme çalışmalarının Temmuz ayının ortasında başlayacağını belirterek, "Atatürk Bulvarı´nın alt ve üst yapısının yenilenmesi ve 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nin bulunduğu kavşağa yapılması planlanan köprülü kavşak çalışmasının ihale süreci hakkında değerlendirmelerde bulunduk. İnşallah Temmuz ayının ortasında Atatürk Bulvarı´nın refüjünü, bordürünü, kaldırımını, asfaltını, aydınlatmasını, suyunu ve fiber altyapı sistemini Karayolları bölge müdürlüğü ile birlikte yenilemeye başlayacağız" diye konuştu.
Adıyaman için oldukça önemli sayılan bu projenin gerçekleşecek olmasında emeği geçenlere de ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Kılınç, konuşmasını yeni projelerle Adıyaman´a değer katmaya devam edeceklerini söyleyerek tamamladı.

Karayolları 8. Bölge Müdürü Ceylan ise yaptığı konuşmada karayolları tarafından gerçekleştirilecek çalışmaların planı hakkında bilgiler vererek, uyum içerisinde çalıştıklarını söylediği Başkan Kılınç´a teşekkür etti.