KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 06 Aralık 2019 17:50

Adıyaman’ın Güzellikleri Fotoğraf Sergisinde Toplandı

Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Fotoğraf Yolcularının (AFYOL) ortak düzenlediği "Fotoğrafların diliyle Adıyaman 3" fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Fotoğraf Yolcularının (AFYOL) ortak düzenlediği "Fotoğrafların diliyle Adıyaman 3" fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

 

Keleş Konağında düzenlenen sergiye, Adıyaman Belediyesi Kültür Müdürü Hakan Özöncel, ESOB Başkanı Ziya Duranay, Metropolit Melki Ürek, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

-"SANATA VE KÜLTÜRE KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

 

12 fotoğraf sanatçısı tarafından tamamı Adıyaman sınırları içerisinde kentin kültürünü,yaşamını, ve coğrafyasının tanıtıldığı 50 eserin sergileneceği serginin açılışında konuşan Adıyaman Belediyesi Kültür Müdürü Hakan Özöncel, "Adıyaman Belediyesi olarak kentimizin sanat ve kültürüne katkı sunmaya devam ediyoruz. Bu anlamda Keleş Konağının ev sahipliğinde belediyemiz ve  AFYOL'un ortaklaşa düzenlediği  "Fotoğrafların diliyle Adıyaman 3“ sergimizin açılışını yapacağız. Bu serginin açılışında emeği olan fotoğraf sanatçısı dostlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

-"SERGİMİZİ GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ"

 

Sergi açılışına katılan protokol, halka ve sergiye destek veren Adıyaman Belediyesine teşekkür eden AFYOL Başkanı Mehmet Arif Aslan, "Bu bizim 3'ncü sergimiz kentimizin her köşesinde 12 fotoğraf sanatçısı arkadaşımızın çektiği Adıyaman fotoğrafları bulunmakta. Bu sergiyi artık geleneksel hale getirerek Adıyaman'ın kuruluş yıl dönümünde sergi açarak kentimizin tanıtımına katkı sunmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

 

"Fotoğrafların Adıyaman diliyle 3" fotoğraf sergisi Pazar gününe kadar devam edecektir.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.