ADIYAMAN Haber Girişi : 22 Ocak 2016 09:04

Adıyaman'da Kaldırımlar Otoparka Döndü

Yayalar için yapılan kaldırımları oto park gibi kullanan araç sürücüleri, yayaların haklarını gasp ediyor.

Yayalar için yapılan kaldırımları oto park gibi kullanan araç sürücüleri, yayaların haklarını gasp ediyor.


Kaldırımı işgal eden ve yaya geçişini engelleyen araç çevredeki vatandaşların tepkisine neden oluyor.


Yayaların kullanması için yaptırılan kaldırımlar kimi duyarsız sürücüler tarafından saatlerce işgal edilmesi vatandaşları canından bezdirdi.


Park halindeki aracın kaldırımı işgal etmesi çevredeki vatandaşların tepkisine neden olurken, kaldırıma çıkan ve yaya geçişlerini engelleyen araç görenleri hayrete düşürdü.


Kaldırımı tamamen kaplayan araçlar yayaların gidiş ve gelişlerini ciddi bir şekilde zorlaştırıyor. Vatandaşlar aracın kaldırımda olmasından dolayı yolda yürümek zorunda kalırken, aracın kaldırıma park edilmesine tepki gösteren vatandaşlar, bu kadarına da pes demekten kendilerini alamadılar.


Şehir merkezinde esnafların kaldırımları işgal etmesine alıştıklarını ifade eden vatandaşlar, kaldırımların araç tarafından işgal edilmesini hiç görmediklerini ve nihayet bu şekilde de kaldırım işgali ile karşılaştıklarını söylediler.


Araçların kaldırımı işgal etmesini yadırgayan ve tepki gösteren vatandaşlar, "Kaldırımlar toplumun hizmetine sunulmuş ve herkes tarafından kullanılıyor. Bazı esnaflar yeterince kaldırımı işgal ediyor. Koskocaman aracı kaldırımın ortasına park edip, vatandaşların kullanmasına mani olmak akıl karı değil. Bu tür davranışlarda bulunanların biraz daha duyarlı davranması gerekir" İlgililerin vatandaşın kullanımına arz edilmiş, umumun menfaatine tahsis edilmiş alanları vatandaşın hizmetine açmaları görevleri icabıdır. Kaldırımları gelişi güzel işgal edenlere müsamaha edilmemelidir" diyerek serzenişlerde bulundular.


 BHA


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.