EKONOMİ Haber Girişi : 27 Eylül 2018 10:44

Atalay, “Dış Güçler, Bu Şer Şebekeleri Yaptıklarından Dolayı Pişman Olacaklardır”

Ülke ekonomisine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Adıyaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nazif Atalay, “Ticaret ile uğraşan insanlarımız, işverenlerimiz kesinlikle karamsarlığa düşmesinler” dedi.

Son günler de yaşanan dolar artışına ilişkin açıklamalarda bulunan Atalay, “Doların yükselişi hepinizin bildiği gibi Amerika Birleşik Devletlerinin altından çıkan bir olaydır. Trump bunu başaramayacaktır. Bu oyunları daha önceden Türkiye üzerinde oynamışlardı. İşte Kurtuluş savaşında, Çanakkale Zaferinde, 15 Temmuz hain FETÖ darbesinde başaramadıklarını şuan da ekonomi üzerinde, döviz üzerinde Türk milletinin cebine el atarak ekonomimizi bertaraf etmeye çalışıyorlar. Ama Allah’ın izni ile başaramayacaklardır. Daha önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi ile ilgili söylediği gibi teğet geçecektir. Ekonomimizi teğet geçecektir. Bütün işveren ve müteşşebislerimiz hiçbir zaman karamsarlığa düşmesinler. Bu geçici bir süredir. Yine yatırımlarına devam etsinler karamsarlığa düşmesinler. Ülkemiz için, insanlarımız için kendi fabrikalarının devamı için yatırımlara devam etsinler. Ve inanıyorum hiçbir işçi çıkışını da yapmayacaklardır. Biz, bir beraber olursak. Bu badireleri atlatacağız. Hiçbir zaman işadamlarımız bir karamsarlık içinde olmasınlar. Bu gelip geçicidir.  Bu suni bir yükseliştir. Bu dış güçler. Bu şer güçleri de bu yaptıklarından dolayı da pişman olacaklardır. Nasıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile uğraştılarsa Türkiye ile uğraştılarsa bir gün gelip bu pişmanlıklarından dolayı da hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan hem de Türkiye’de yaşayan 82 milyon insandan özür dileyeceklerdir. Adıyaman Serbest Mali Müşavirler Odası olarak bizler iş icabı meslek icabı Tüccar ile hazine arasında köprü vazifesini yapıyoruz. Şuan biraz sıkıntılarımız var ama bu sıkıntılarımız geçicidir. Allah’ın izni ile bu bertaraf olacaktır. Adıyaman serbest mali müşavirler odası olarak müteşşebislerimize Ticaret ile uğraşan insanlarımıza işverenlerimize tavsiyem kesinlikle karamsarlığa düşmesinler. Gelecek güzel günler yakındır” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.