ADIYAMAN Haber Girişi : 22 Ocak 2016 09:01

Başı Boş Köpekler Korku Saçıyor

Adıyaman'da sokak köpeği sayısında artış yaşanırken, sokak köpekleri vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.

Adıyaman'da sokak köpeği sayısında artış yaşanırken, sokak köpekleri vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.


Özellikle son zamanlarda şehir merkezinde sıkça görülen sokak köpekleri, okula giden öğrencilerin ve dışarıya çıkan kadınların korkulu rüyası oldu.


Her an her cadde ve sokakta sürü halindeki köpeklerle karşılaşan vatandaşlar neye uğradıklarını şaşırdıklarını ifade ederek, yetkililerin görevlerini yerine getirmediklerini söylediler.


Vatandaşlar sürü halinde dolaşan sokak köpeklerle ilgili yetkililerin duyarlı davranmasını ve görevlerini yerine getirmesi beklerken, "Sürüler halinde gezen köpekler vatandaşları bazen metrelerce kovalıyor. 


Köpekler motosiklet ve arabaların arkasından koştukları için trafik tehlikeye düşüyor. Gün boyu koşuşturan sokak köpeklerinin, refüjlerde uyumaları dikkat çekiyor. Okul dağılımı sırasında öğrenciler korktuğu için aileleri tarafından okullardan alınıyor. Sokak köpekleri konusunda yetkilileri göreve çağırıyoruz" şeklinde konuştular.

BHA

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.