ADIYAMAN Haber Girişi : 04 Mart 2020 13:14

Beşpınar Mesire Alanına Girişler Ücretsiz Oldu

Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından yaptırılarak özellikle yaz aylarında onbinlerce Adıyamanlı vatandaşı ağırlayan Beşpınar Mesire alanına girişler bundan sonra ücretsiz olacak.

Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından yaptırılarak özellikle yaz aylarında onbinlerce Adıyamanlı vatandaşı ağırlayan Beşpınar Mesire alanına girişler bundan sonra ücretsiz olacak.

 

Adıyaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Beşpınar Mesire alanına girişlerin bundan sonra ücretsiz olacağı bildirildi.

 

-HALKIN YOĞUN TALEBİ KARŞILIKSIZ KALMADI

 

Açıklamada, Adıyamanlı vatandaşların aileleriyle birlikte yeşil alanların içerisinde hem piknik yapabilecekleri hem de kentin boğucu ve yorucu atmosferinden uzaklaşma imkânı bulmak amacıyla bin 300 dönümlük bir alan üzerine uygulanan Adıyaman’ın gözde mesire alanlarından Beşpınar Mesire alanına bundan böyle ücretsiz girileceği belirtilerek, şunlar ifade edildi:

 

"Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından projelendirilerek etap etap hizmete sunulan Beşpınar Vadisi mevkiinde yapılan Beşpınar Mesire (Ziyaret Çayı) rekreasyon alanında bulunan serbest piknik alanları, ada kafeteryası, meydan ve spor kompleksleri, halı saha, Kırık Köprü karşısındaki çocuk oyun alanları ve büfelerin yer aldığı alanlar halkımızın yoğun talebine istinaden girişleri ücretsiz olacak şekilde 18 Mart'ta yeniden ihaleye çıkarılması kararı alındı.

 

Adıyamanlı vatandaşların aileleriyle birlikte hafta sonları kullanabileceği bir alanda piknik yapma ihtiyacının karşılandığı bu farklı konseptteki mesire alanında mangal yeri, kamelya, lavabo ve peyzaj bitkileri, ortak alanlarda ise yürüyüş yolları, spor alanları, çocuk oyun alanları ve mescit gibi sosyal donatı alanlarıyla vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için her şey mevcut.

 

-4. ETAP ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

 

Daha önce etap etap hizmete sunulan Beşpınar Mesire Alanı'nın 4. etabının da bir an önce hizmete sunulması amacıyla şu anda çalışmalar aralıksız devam ediyor. 4. etabında tamamen bitirilmesi ile Adıyamanlı vatandaşlarımız aileleriyle hafta sonu gezebilecekleri, eğlenebilecekleri bir mesire alanına daha kavuşmuş olacak."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.