SİYASET Düzenleme Tarihi : 29 Eylül 2020 13:32 Haber Girişi : 29 Eylül 2020 13:33

İYİ Parti'den STK'lara ziyaret

İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan ve yönetim kurulu üyeleri Adıyaman'daki STK temsilcileri ile bir araya geldi.

 

İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan ve yönetim kurulu üyeleri, kentteki STK temsilcileri olan Hak-İş İl Temsilcisi Hizmet-İş Şube Baskani Hasan Keleş, Kamu-Sen İl Baskani ve Türk Sağlık-Sen Şube Baskani N.İrfan Tokur, Adıyaman Esnaf Ve Kefalet Kooperatifi Baskanı Abuzer Aslantürk, Adıyaman Yeni Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, Adıyaman Sevgiyle Kucaklayan Yardımlaşma Ve Dayanışma Dernegi Başkanı Zeliha Özkaynak ve Petrol-İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Ali Tırpan'ı ziyaret ederek kentin sorunlarını görüştü.

 

Doğan, burada yaptığı konuşmasında gerek sivil toplumu ziyaretlerinde gerekse esnaf ziyaretlerinde yaptığı tesbitlerinde vatandaşın büyük bir geçim sıkıntısı içerisinde olduğunu tespit ettiğini söyledi.

 

Esnafın, elektirik faturalarını, kiralarını ödemekte zorlandığını vurgulayan Doğan, şu ifadelere yer verdi:

 

"Esnafın rahatlayabilmesi için bir an önce hükümetin bu konuda faiz uygulaması olmadan  vergi ve aldıkları kredileri ertelenmesi ve önümüzdeki yılda aynı sıkıntıların çekilmemesi için gerekli tedbirlerin şimdiden planlanması yılbaşı itibarı ile yürürlüğe koyması gerekmektedir. Aksi takdirde önümüzdeki yılda aynı sıkıntılar yaşanır ve esnaf kesimi bir daha belini doğrulatmaz."

 

Başkan Doğan, ziyarette kentte yaşanan sorunları ve pandemi süreci ile ilegili sohbet ederek çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.