ASAYİŞ Haber Girişi : 11 Şubat 2016 13:35

Kemal Kılıçdaroğluna Suç Duyurusu

AK Parti Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu hakkında
AK Parti Adıyaman Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu hakkında Adıyaman Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.


Adıyaman Adliye Binası önünde bir araya gelen AK Parti Adıyaman Kadın Kolları Başkanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a, hakaret ettiği iddia edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu'yla alakalı basın açıklaması düzenleyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.


Adliye binası önünde yapılan basın açıklamasını okuyan AK Parti Adıyaman Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, "Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 35. Olağan Genel Kurultayında ve ardından Grup toplantısında ülkemiz siyasetinin geleceği açısından son derece talihsiz açıklamalarda bulunmuştur. Yüzde 52'lik oy oranıyla milyonların desteğiyle, Türkiye Cumhuriyetinin ilk seçilmiCumhurbaşkanına yapılan hakaret ile sadece ona oy verenler rencide edilmemiştir. Onun şahsında yüce devletimiz, aziz milletimiz ve bin yıllık kadim devlet geleneğimiz ağır hakaretlere maruz kalmıştır. Türkiye Cumhuriyetini ve vatandaşlarını yani cumhuru en üst noktada temsil eden yüce değerimize saldırı asla kabul edilemez. Bu üslubuyla Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş değerleri olan, altı okun maddelerini de ayaklar altına almıştır. Hakaret ederken kullandığı, namus ve şeref kavramlarının halkımız için ne kadar hassas değerler olduğunu, bu ülkede siyaset yapan her sorumlu insan bilir.


Kendisine tavsiyemiz artık bir ana muhalefet liderine ve devlet adamlığına yakışan bir duruş ile siyaset yapmasıdır. Bu toprakların değerlerine biraz saygısı varsa, milyonlarca sivili katleden, milyonlarcasını da yurdundan eden katil Esed'ın arkasında durmaz. 30 yılı aşkın bir süredir PKK terör örgütünün öldürdüğü binlerce canı, yakıp yıktığı şehirleri ve şehit ettiği askerleri görmezden gelerek, PKK'yı Filistinlilerle bir tutan ve özgürlük savaşçısı olarak belirten bildirgeleri desteklemez. Kürt halkının baskılarından yıldığı PKK'ya,PYD'ye ve YPG'ye vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum demez. Türkmen Dağı ve Halep bombalanırken susmaz. Devletin bekasına her türlü saldırıları yapan paralel örgütün destekçisi olmaz. Sayın Kılıçdaroğlu bahse konu olan hakaretleriyle, Anayasa, Türk Ceza Kanunu ve Uluslararası Sözleşmelerle güvence altına alınan kişinin maddi ve manevi değerlerinden oluşan toplum nezdindeki şeref ve haysiyetiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının saygınlığını korumaya yönelik Türk Ceza Kanununun 299.cu Maddesinde Hükmü bulunan Cumhurbaşkanına hakaret suçunu işlemiştir. Sayın Kılıçtaroğlu'nu bir dünya lideri olan, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yaptığı hakaretlere son vermeye ve Türkiye Cumhuriyetinin tüm kutsal değerlerine saygılı olmaya davet ediyoruz" dedi
BHA
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.