ADIYAMAN Haber Girişi : 16 Aralık 2021 10:05

Kimsesizlerin kimsesi Barış Dede

Üryan Hızır Ocağından Dede, Barış Büyükşahin kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyor.

 

Adıyaman’da hayır işleriyle ismi sıkça anılan aynı zamanda hayır elçisi olarak bilinen Üryan Hızır Ocağından Dede Barış Büyükşahin, her kesimden halkın takdirini toplamaya devam ediyor.

 

İnsanların maddi ve manevi yardımına koşan Büyükşahin; İnsanlara yardımcı olmayı kendime bir görev olarak görüyorum, telefonla ya da sosyal medya üzerinden bana ulaşan ihtiyaç sahiplerini ziyaret edip eksiklerini tespit ettikten sonra yardım noktasında elimden gelen ne var ise yapmaya çalışıyorum.

 

Topluma faydalı olabilmek için, her zaman elinden geleni yapacağını belirten Büyükşahin; “Bana ulaşan ve daha sonrasında bire bir benim ziyaret ettiğim mağdur ailelere yardımları yapmadan önce durumlarını araştırıyor ve ihtiyaçlarını tespit ediyorum, daha sonra yardımların hazırlanma aşamasında ise Türkiye´nin birçok ilinden hayırsever vatandaşlarımız tarafından destekler gelmekte böylesine hayırlı işlere vesile olmak beni ziyadesi ile mutlu ediyor.  Bu geleneği var olduğum müddetçe devam ettireceğim.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.