EĞİTİM Haber Girişi : 28 Ocak 2016 12:33

MEB Öğrencilere Sosyal Medyayı Yasakladı

MEB öğretmenin facebook'ta öğrenci fotoğrafı paylaşmasını yasakladı.

MEB öğretmenin facebook'ta öğrenci fotoğrafı paylaşmasını yasakladı.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen resmi yazıda öğrencilere ait fotoğraf, ses ya da video kayıtlarının internet ve sosyal medya sitelerinde paylaşılması yasakladı.

 

Öğretmenlerin, öğrenci fotoğraflarını, ses ve video kayıtlarını paylaşması yasaklandı. Milli Eğitim Bakanlığı okul yönetici ve öğretmenlerinin sınıf içinde yapılan etkinlikleri videoya çekip, sosyal medyada yayınlanmasının öğrencilerin kişilik gelişimleri ile psikolojik ve sosyal gelişimlerine etki yapacağından dolayı bu tür girişimlerin engellenmesini istedi.


"Vatandaşlar Gelen Uygulamadan Memnun "


Konuyla ilgili olarak konuşan Adıyamanlı vatandaşlar" Bu tür uygulamanın getirilmesinden dolayı memnunuz küçük yaşta öğrenciler bu sosyal medya ile çok haşir neşirler bu uygulamanın gelmesi çok güzel gerçekten destek verilecek bir proje sözlerini ifade ettiler."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.