SAĞLIK Haber Girişi : 30 Eylül 2021 15:54

Milletvekili Aydın Adıyaman Sağlık'da 2023 Hedeflerini Yakaladı

AK Parti GMDK Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, "Adıyaman İGC Soruyor Konuğumuz Cevaplıyor" programında Adıyaman'da yapılan sağlık yatırımları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

Milletvekili Aydın, Adıyaman’da sağlık alt yapısı muazzam bir seviyeye ulaştı.2023 hedeflerinin önüne geçmiş durumdayız ve çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.

 

Aydın, Adıyaman eski devlet hastanesinin yerine yapılacak Hastane ile ilgili olarak proje çalışmalarının önümüzdeki ay biteceğini ve yapım ihalesi için girişimlerini yoğunlaştıracaklarını söyledi. Adıyaman’da 400 yataklı hastanenin yanında 300 yataklı kadın doğum hastanesi inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini kaydeden Aydın, Çelikhan ilçesine yeni bir hastanenin yapılacağını ve Kahta ilçesinde Ağız Diş sağlığı merkezinin temelinin geçtiğimiz günlerde atıldığını belirtti.

 

Adıyaman’ın her noktasında Aile Sağlığı merkezlerinin bulduğunu ve ihtiyaç olan bölgelerde bu çalışmalarda devam etmektedir. Adıyaman’da acil servis sayısını ve ambulans sayısının da artırıldığını söyleyen Aydın, birinci basamak, ikinci basamak ve üçüncü basamak sağlık hizmetlerinde ne yapılması gerekiyor ise takip edip gerekli çalışmaları yapıyoruz dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • ali adıyamanlı 01 Ekim 2021 07:38

    he he bi randevu alda görürsün eskı hastane yapılıyordu ne oldu. onkolojide kontrole gidiyorum bir hafta sonra randevu oltrasyona gönderiyor öncelikli hasta diye 15 gün endoskopi bir ay sonuçlar birbuçuk ay yani bi kontrol 3 ay işte 2023 hedefiniz yeter artık düşünüz yakamızdan reisin emeğini heba etmeyin millet hakkınızda ne diyor bi araştırın