ADIYAMAN Haber Girişi : 22 Ocak 2019 17:43

Özel İdareye 5 Adet Çöp Toplama Aracı Hibe Edildi

Kırsal kesimde çevre kirliliğinin giderilmesi, çevrenin korunması, iyileştirilmesi ve temizlenmesi amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Adıyaman İl Özel İdaresine

Kırsal kesimde çevre kirliliğinin giderilmesi, çevrenin korunması, iyileştirilmesi ve temizlenmesi amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Adıyaman İl Özel İdaresine hibe edilen 5 adet çöp toplama aracı ile 143 adet çöp konteyneri düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

 

İl Özel İdaresi bahçesinde düzenlenen araçların ve çöp konteynerlerin teslim törenine Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, Özel İdare Şube Müdürleri ile çalışanları katıldı.   

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İl Özel İdaresine hibe edilen araçları inceleyen Vali Aykut Pekmez ve Milletvekili Ahmet Aydın, “Son yıllarda İl Özel İdaresi tarafından kırsal kesime yönelik hayal bile edilemeyecek çok önemli yatırımlar gerçekleştirildi. Yapılan yatırımlarla köylerimizin şehirlerden bir eksiği kalmamıştır. Kırsal kesimin alt yapısının, yolunun, içme suyunun yanında temizliği de gerçekleştiriliyor. Şehirdeki bütün imkânlar köylerimizde de olacak inşallah. İl Özel İdaremiz Adıyaman’a hizmet ağını tüm köylerimize ulaştıracak şekilde çöp toplama hizmetini sunmaya başlayacak. Bu gerçekten anlamlı ve önemli bir iş. Tüm dünyada çevreye duyarlılığının arttığı bir dönemde köylerimizin de bunda istifade etmesi gerekiyordu. Daha önce İl Özel İdaresinde 6 olan çöp toplama araç sayısı hibe edilen araçlarla birlikte 11’e çıkmıştır. Hibe edilen 5 adet araç ve 143 adet konteynerle çok daha güzel, temiz ve yaşanılabilir köyler oluşturmak adına hizmetler sunacağız. Araçlarımızın ve çöp konteynerlerin İl Özel İdaresine hayırlı olmasını temenni ediyor, köylerimizin gelişmesindeki katkılarından dolayı Adıyaman İl Özel İdaresine, araçları ve konteynerleri hibe eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz”dedi.

 

Konuşmaların ardından Vali Aykut Pekmez ve Milletvekili Ahmet Aydın, 5 adet tam donanımlı çöp toplama aracının anahtarını şoförlerine teslim ederek, hayırlı olması dileğinde bulundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.