EĞİTİM Haber Girişi : 17 Ocak 2019 12:04

Sevgi Anaokulu'nda Atık Metal Sergisi

Adıyaman Sevgi Anaokulu öğrencileri ve velileri hazırladıkları atık malzemelerden sergi açtılar.

Adıyaman Sevgi Anaokulu öğrencileri ve velileri hazırladıkları atık malzemelerden sergi açtılar.

 

Adıyaman Sevgi Anaokulu'nda düzenlenen açılış programına İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cem Hasan Patat, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Öğrenciler atık materyallerden oluşturdukları eserlerini EKO Okul Atık Materyal Projesi Sergisi kapsamında Sevgi Anaokulu sergi salonunda sergilediler.

 

Yapılan açılışın ardından açıklama yapan Sevgi Anaokulu Okul Müdürü Cemal Önder,"Okulumuzda 4-6 yaş arası 280 öğrenci eğitim görüyor. Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirmesi, velilerimizin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesi açısından bu tür etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Atık materyaller çevremizde gördüğümüz ve kullandığımız, daha sonra da kullanılmayacağı için çöpe atmayı, bir başka yerde saklamayı ya da biriktirmeyi düşündüğümüz hijyenik olan tüm doğal, fabrika yapımı ya da el yapımı maddeleri içerir. Zaman içinde özelliği bozulamadan muhafaza edilebilen ve işe yarmayacağı düşünülerek çöpe atılan her şey artık materyaldir. Atık materyaller çoğu zaman çocuklar için, satın alınan çok pahalı oyuncaklardan daha değerli olabilmektedir. Çocuklara değer verdiğimiz zaman neler yapabileceklerini bu sergiyle görebiliyoruz" dedi.

 

Sevgi Anaokulu Okul Müdürü Cemal Önder, serginin 17 Ocak Perşembe gününe kadar açık kalacağını söyledi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.