ADIYAMAN Haber Girişi : 16 Ocak 2016 13:21

Yola Düşen Kayalar Sürücülere Zor Anlar Yaşattı

Son bir haftadır Adıyaman'da yağışların artmasıyla birlikte Adıyaman-Malatya karayolunda yolculuk yapan sürücüler bazı sıkıntılarla karşılaştıklarını ifade ettiler.

Son bir haftadır Adıyaman'da yağışların artmasıyla birlikte Adıyaman-Malatya karayolunda yolculuk yapan sürücüler bazı sıkıntılarla karşılaştıklarını ifade ettiler. 


Her yıl yağışların yaşandığı Adıyaman-Malatya kara yolunda bu yılda yağışlardan ötürü yer yer sıkıntıların yaşandığını ifade eden vatandaşlar, bu yolun biran önce sağlıklı bir duruma dönüştürülmesi gerektiğini savundular. Türkiye'nin birçok ilinde iller arası yolların yeniden dizayn edilerek hizmete açıldığını ifade eden Adıyamanlı vatandaşlar, Adıyaman-Malatya kara yolunun ise halen sağlıksız bir şekilde olduğunu belirterek, "Bu yol her kış mevsiminde mutlaka toprak ve kaya parçalarının yol kenarlarına düştüğü bir yoldur. Bu konuda her yıl sitemlerimizi dile getirsekte her yıl aynı manzaralarla karşı karşıya kalmaktayız. Böylesine tehlikeli ve virajlı bir yolun zaman kaybetmeksizin sağlıklı bir yola dönüştürülmesi gerekiyor. Bu yolda araçlarımızla ilerlerken, "Acaba yolun ortasına bir kaya parçası düşecek mi? Yoksa yolun herhangi bir noktasında heyelan olacak mı?" diye düşünüyoruz. Çünkü bu yolda hemen hemen her yıl aynı sorunlarla karşı karşı kalıyoruz. Bu nedenle bu konuda yetkililerin artık gerekeni yapması gerekiyor. Türkiye'nin neresine gidersek gidelim birçok yollar duble yollarla dervişmiş durumda.


İlimizde ise halen eski yolları kullanmak zorunda kalıyoruz. Özellikle yağışlı havalarda bu yolu kullanmak oldukça zor oluyor. Yağışlı havayla birlikte yol kenarlarından kopan kaya parçaları ve topraklar biranda sürücülerin önüne çıkabiliyor. Bizler bölge halkı olarak birçok ilde olduğu gibi kullandığımız bu yolun sağlıklı olmasını talep ediyoruz. Bu konuda gerekli iyileştirmeler yapılmadığı vakit heran bir sürücünün hayatına mal olacak durumlar söz konusu olabilir. Çünkü toprağın ne zaman kayacağı veya kaya parçasının en zaman yol kenarına düşeceği belli değil" şeklinde konuştular.

BHA

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.