EĞİTİM Haber Girişi : 19 Şubat 2019 15:50

Adıyaman'da 26 Okulda 471 Tablet Dağıtıldı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Algöz, il genelinde 26 okulda 471 adet tablet dağıtımı yapıldığını söyledi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Algöz, il genelinde 26 okulda 471 adet tablet dağıtımı yapıldığını söyledi.

 

Tablet dağıtımına, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban, Okul Müdürü Bedir Kızıl ve öğretmenler katıldı.İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Adıyaman Gazi İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere, tablet dağıttı.

 

"Kod(adı)Yaman EDEB" Projesi kapsamında Adıyaman genelinde 26 okulda 471 adet tablet dağıtıldı.

 

Örgün eğitim kurumlarında bilişim teknolojileri alt yapısı olan okullarda Bilişim Teknolojileri, Kodlama, Yazılım ve Dijital Yetkinlikler eğitim ve etkinlikleri kapsamında öğrencilere tablet dağıtımı yaptıklarını belirten Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Algöz,"Kod(adı)Yaman EDEB Projesi kapsamında yürütülen Adıyaman’ın kodlama projesidir. İl merkezinde örgün eğitim kurumlarında bilişim teknolojileri alt yapısı olan okullarda Bilişim Teknolojileri, Kodlama, Yazılım ve Dijital Yetkinlikler eğitim ve etkinliklerini, Web 2.0 Uygulamalarını yaygınlaştırma ve okulların bu alanlardaki faaliyetlerini arttırmak,21. yy becerilerinin uygulanabilirliği çerçevesinde öğrenme ortamlarını dijital öğrenme materyalleri ile zenginleştirmek ve geliştirmek amaçlanmaktadır. Proje kapsamında Bilişim Teknolojileri dersi kapsamında okullarda temel algoritma ve kodlama eğitimleri verilmektedir. Alt yapısı yeterli olmayan okullara da tablet dağıtılarak bu eksik kapatılmaya, il geneline yaygınlaştırmaya çalışılmaktadır. Bu kapsamda il genelinde 26 okulda 471 adet tablet dağıtımı gerçekleştirilmiştir." diye konuştu. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.