Öztürk’ten Depremzede Vatandaşlar İçin Örnek Bağış

Adıyaman Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Hacı Yusuf Öztürk, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgemizdeki depremzede vatandaşlarımıza 103’ü küçük, 1’i büyük olmak üzere toplamda 104 adet kurbanlık bağışında bulundu.

 

İlimizin belirlenen noktalarında konuşlanan stantlarda kesilen kurbanlıkları kavurma şeklinde ikram eden Öztürk ve ekibi,  hem örnek bir davranışa imza attı, hem de depremzedelerin hayır duasını aldı. Öztürk, depremden etkilenen ve yolu stantlarından geçen tüm vatandaşları sofralarında ağırladıklarını belirterek, “Onlar bizim baş tacımız. Her türlü desteği vermeli, psikolojik olarak da yanlarında olmalıyız” dedi.

 

Günlük 6000 Kişiye Kavurma

 

Öztürk ve ekibi tarafından oluşturulan yemek stantlarında günlük 6000 adet ciğer kavurmanın depremzede vatandaşlara ikram edildiği belirtilirken vatandaşlar, hayır sahiplerine teşekkür etmeyi ihmal etmediler. “Allah bir daha yaşatmasın” Zor bir dönemden geçen Adıyaman için birlik ve beraberliğin önemine de işaret eden Hacı Yusuf Öztürk, “Üzücü bir durum. Allah bir daha yaşatmasın. Burada bu zamanda kucaklaşma dönemi. İnsanlar aynı sofrada yemek yiyor. Allah devletimize zarar vermesin. Herkesi kucaklamamız lazım. Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Asrın felaketi olarak nitelendirilen bu deprem, bizi sarsmış ve birçok sevdiğimizi bizden almıştır. Yaşanan depremde en fazla hasar alan illerin başında kendisinde neşvünema bulduğumuz göz bebeğimiz Adıyaman’ımız gelmektedir. Bu acı ve felaketi hep birlikte göğüslemek düsturuyla Siyaseti Allah’ın rızası, milletin duası için yapılması gereken bir görev olarak görmekteyiz. Yıkılan evlerimizin yeniden inşası ile yetim ve öksüzlerin korunup gözetlenmesi başta olmak üzere yeni neslin inşa ve ihyasının öncelikli hedefimiz olduğunu unutmadan “Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde millet olarak, devlet olarak bu zor zamanları birlikte aşacağız.” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Suat avci

tebrik ediyorum kardesim yusuf ozturk bizim yerli ve milli vekilimiz elbirligiyle daha güzel günlere çıkacağız ins

Suat avci

20 Mart 2023 17:23

Yorum Yaz