TRT Kürdi Guherina Bajaran Ekibi Adıyaman'da

TRT Kürdi ekranlarında yayımlanan ‘Guherina Bajaran’ isimli programın 24.  bölümünün çekmek için TRT İÇYAPIMLAR ekibi Adıyaman’da… 

 

Yapım ve Yönetmenliğini Mevlüt Aydın ve Ayşe Banu Bozkurt Doruk, sunuculuğunu Gazeteci Fatih Orhan, Kameramanlıklarını Ömer DEMİRCİ, A. Aytekin KABADERE ve Sinan AYDOĞAN, Program Danışmanlığını Rıdvan ATABEY ve ulaşım Sorumlusu Emin KÖKSAL’ın yer aldığı TRT ekibi hummalı bir şekilde çekimlerini sürdürüyor. ‘Değişen Şehirler’ programı bölgede birçok şehirde çekimler yapmaya devam ediyor. Şimdi de Adıyaman’da program çekimlerine başladı. Programı her Pazartesi günü saat 18:25’’de TRT Kürdi ’de ekranlara geliyor. 

 

ADIYAMAN’A ÖZEL ÇEKİMLER YAPILIYOR

 

24. bölümünün çekileceği Adıyaman’da son dönemlerde değişen yüzler ele alınıyor. Program Sunucusu Gazeteci Fatih ORHAN yaptığı açıklamada ‘’ Bölgenin bir evladı olarak önemli gelişmeleri ve değişmeleri görüyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’  İfadelerini kullandı. Yönetmen ve yapımcı Mevlüt Aydın ise yaptığı açıklama da; ”Adıyaman tarihi ve kültürü günümüze taşıyan Medeniyetler şehri, birçok tarihi ve doğa güzellikleri ve misafirperver halkı ’’  ile kendine hayranlık bırakan çok güzel bir şehir. Son dönemlerde en çok ilerleme kaydeden şehirlerden biri. Bizim programın içeriğini en güzel yansıtacak illerden birisi de Adıyaman’dır. Değişimleri ve gelişimleri yakından takip ediyoruz. Hep Pazartesi akşam 18.25’da TRT Kürdi kanalında yayımlanan Değişen Şehirler ve Hikâyeleri adlı programımızda 2002-2022 yılları arasında Şehirlerimizdeki değişimleri ve gelişmeleri çekiyoruz.  Bir hafta boyunca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü İl Tarım Müdürlüğü ve Havaalanı’nı çekeceğiz. Spor, gençlik, turizm, yatırım, istihdam, eğitim, sağlık ve birçok konuyu ele alıyoruz. Çok başarılı işlere imza atıyoruz. Adıyaman  için özel olarak yapacağımız bölümün büyük ses getireceğine inanıyoruz.” diye konuştu. Yönetmen ve yapımcı Mevlüt Aydın ayrıca kendilerine yapım konusunda yardımcı olan TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı ve TRT KÜRDİ Kanal Koordinatörlüğü yöneticilerine ve çekimlerde yardımcı olan Kamu, kurum, kuruluşlara ve Adıyaman halkına ekibi adına teşekkür etti.

Yorum Yaz