Adıyaman Kültür Merkezi, 2024 yatırım programına dahil edildi

Adıyaman Kültür Merkezi, 2024 yatırım programına dahil edildi
Adıyaman Belediyesi tarafından temeli atılan Kültür Merkezi Projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Talimatıyla 2024 Yatırım Programına dahil edil

Adıyaman Belediyesi tarafından temeli atılan Kültür Merkezi Projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Talimatıyla 2024 Yatırım Programına dahil edildi.
Adıyaman Belediyesi tarafından şehrin kültürel ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla temeli atılan Adıyaman Kültür Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın talimatları doğrultusunda, proje Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan 2024 Yatırım Programına dahil edildi.
395 Milyon TL bütçe ayrılan Kültür Merkezi Projesi, Eğriçayı Parkı girişindeki bağımsız alanda gerçekleştirilecek ve yapımının 2024-2026 yatırım yılları arasında tamamlanması planlanıyor.
Kültür Merkezi projesi, 10 bin metrekare kapalı alana sahip olacak şekilde revize edilecek ve kısa süre içinde uygulama işi için ihale süreci başlatılacak. Kültür Merkezi, içerisinde kitap kafe, tiyatro salonu, sinema salonu, konferans salonu, sergi salonu ve atölye salonları gibi alanları barındıracak.
Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Adıyamanımızın büyük ihtiyaçlarından olan Kültür Merkezi Projesi için gerekli görüşmelerin sağlanmasının ardından Adıyaman Belediyesi olarak Eğriçayı Parkı girişine temelini atmıştık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın talimatlarıyla Kültür Merkezimizin bir an önce yapılması adına Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan 2024 Yatırım Programına dahil edildi. Bu program kapsamında 395 Milyon TL bütçe belirlendi ve 2024-2026 yatırım yılları içerisinde tamamlanması planlanıyor. Adıyamanımıza şimdiden hayırlı olmasını dilerim diye konuştu.