Adıyaman Maraş Pastanesinden İddialara Belgeli Yanıt

Adıyaman Maraş Pastanesinden İddialara Belgeli Yanıt

Adıyaman Maraş pastanesi yetkilileri sosyal medyada yer alan görüntülere ilişkin açıklama yaptı.

 

Adıyaman Maraş Pastanesi yetkilisi Mesut Dağeri yaptığı açıklamada;

 

Geçtiğimiz günlerde dahilisi olmadığımız ve çalışma ortamlarımız ile hiçbir ilgisi olmayan

Yaklaşık 3 yıl önceye ait olan bir görüntü sosyal medyada ve ulusal haber kanallarında

Yayınlanmıştır, Daha sonrada işletmemiz aleyhine sosyal medyada belli kaynaklar tarafından algı operasyonu gerçekleştirilmiştir.

 

 

‘’ŞANTAJA BOYUN EĞMEDİK’’

 

Konuyu net olarak paylaşmak istiyorum diyen Dağeri sözlerine şöyle devam etti.

2019 yılında isletmemizden ayrılan ve görüntülerin baş aktörü olan bir işçimiz bizden “borç para aldı. Ancak geri ödemedi. Ve ödemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine işçi aleyhine açtığımız dava lehimize sonuçlandı.  Ancak bu kişi kaybetmeyi hazmedemedi. Yanımızda çalışan işçinin birisi vasıtası ile sık,sık şantaj vari mesajlar göndererek "kazandığımız davadan vazgeçmemizi aksi halde önceden bilinçli bir şekilde ve uygun ortam yaratılarak çekilen bir görüntüyü paylaşmakla bizleri tehdit etti. Ancak biz haklı olarak bu şantaja boyun eğmedik, onurumuzu paraya satmadık.

 

 03.11.2021 tarihinde sosyal medya vasıtası ile işletme olarak dahilisi olmadığımız ve gizlice, yine belirterek söylüyorum şantaj amaçlı yaklaşık 3 önce bilinçli çektiği görüntüleri sanki bizim işyerimiz sağlıksal anlamda problemliymiş gibi haksız ve kötü niyetli olarak yayınlanmıştır.

 

Konuyla ilgili ilgililer aleyhine, avukatımız vasıtası ile Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı gerekli suç duyurusunda bulunulmuştur ve Mahkemenin vereceği kararı siz değerli Adıyaman halkı ile ilerleyen günlerde paylaşacağız.

 

 Görüntüler yıllar önceye ait olup içeriği kendi aralarındaki kabul edilemeyecek sözde bir şaka ile ilgilidir. Görüntüyü gizlice çeken şahıs 2020 tarihinden bu yana çalışanımız değildir. Görüntüdeki usta ise yaklaşık 1 yıldır işletmemizde çalışmamakta. Kısacası bu görüntülerin içeriği işletmemizin çalışma koşullarından tamamen uzaktır.

 

‘’İMALATHANEMİZ 24 SAAT DENETİMİNİZE AÇIKTIR’’

 

Çalışanlarımız bere, maske, eldiven, önlük, koruyucu kıyafetleri giyer ve bu şekilde çalışır. İmalatımız halka açıktır ve kamera kayıtları ile 24 saat görüntülenmektedir.

 

‘’DENETİMDEN ALNIMIZIN AKI İLE ÇIKTIK’’

 

03.11.2021 tarihinden hemen sonra ani bir denetimden gerçekleşti ve insan sağlığı ile olumsuz tek bir veriye rastlanmadı.

Adıyaman’da Markamıza yakışır bir şekilde ve sağlıklı bir ortamda ürettiğimiz tatlılarımızla sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz.

 

Bu süreçte bizi arayıp, ,destek için yanımızda olan değerli müşterilerimize ve tüm

Adıyaman halkına teşekkür ederiz.

Yorumlar
Kemal

Isletme sahibi olarak Mesut bey i biraz olsun taniyorum. Kesinlikle temiz guvenilir kisilerdir. Helal rizik peşindeler. Hırslı ve tamahkar degiller. Yardimsever hayir hasenat sahibi temiz hatta tertemiz kisilerdir. Bu tur operasyonlar maras pastanesini oldurmez daha da büyütür.

Kemal

16 Kasım 2021 19:51

Yorumlar
Mehmet Görgen

Selam. İşletme sahibi Mesut Değeri nin açıklamalarına tamamen katılıyorum. Şimdiye kadar hatta Babası Rahmetli Mahmut dagerinden bu yana bilir tanır ve iş ahlakına kefilim. Kesinlikle bu olay çekemeyenlere işidir. Cunki mesleğim gereği, gözlerimle gördüm çerez ci, çerezleri şikayet etmişti. SEBEB, Herkes ondan alış veriş yapıyormuş ta kendileri karşıda olmasına rağmen kimse uğraşıyormuş. Bu bir kismet işi. Çekemiyorlar sizi mesut bey. Kalite ve insanlığınızdan ödün vermeyin. Verirseniz sonu gelmez.

Mehmet Görgen

15 Kasım 2021 18:54

Yorum Yaz