Adıyaman Memleket Partisinde İstifa Depremi

Adıyaman Memleket Partisinde İstifa Depremi
Memleket Partisi Adıyaman 1’inci sıra Milletvekili adayı İz Yücedağ Partisinden istifa etti.

Memleket Partisi Adıyaman 1’inci sıra Milletvekili adayı İz Yücedağ Partisinden istifa etti.

 

İstifasını sosyal medya hesabından paylaşan Yücedağ Kamuoyuna yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

 

Uzun bir süredir içinde bulunduğum Memleket Partisi'nde kaldığım zaman boyunca birçok deneyim edindim. Ancak son zamanlarda gözlemlediğim ve yaşadığım bazı koşullar nedeniyle artık partimizin temel değerleri ve politikalarını, insan yaşamının özgürlüğünü, refahımızın güvencesini artırmayı ve toplumsal adaleti sağlamayı amaçlamadığını ve insanlarımızın beklentilerine cevap verilmediğini üzülerek gözlemledim.

 

Bir parti üyesi olarak, her zaman insanlarımızın yanında yer almayı, onların sorunlarına çözüm üretmeyi ve daha iyi bir gelecek için çaba harcamayı amaç edindim. 

Amacım olan milletimize hizmet etmek ve onun refahını artırmak adına çıktığım bu yolda umut ve gayret hissederken, artık bulunduğum partide kendi ilkeleri ile uyumsuz bazı kararların alınması ve insanlarımızın haklı taleplerine yeterince kulak verilmemesi, partiden ayrılma kararının alınmasının kaçınılmaz hale getirilmesi.

 

Bu istifamı duyururken, gerekçelerimin siyasi partilerin daha iyi bir yolda ilerlemesi için bir fırsat olarak değerlendirileceğine olan inancımı da ifade etmek istiyorum. Umuyorum ki gelecekte, değerlerimizi aydınlatan,  insanlarımızın odağına odaklanan ve toplumsal adaleti sağlayan adımlar atıldığı bir yolda olmak dileğiyle.

 

Partimize, üyelerine ve her şeyden üstün kıymetli halkıma olan sevgi ve saygıyla,