Adıyamanda görme engellilerden

Adıyamanda görme engellilerden
Adıyamanın Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla farkındalık yürüyüşü

Adıyamanın Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla farkındalık yürüyüşü düzenledi.
Kahta Kaymakamlık önünde düzenlenen farkındalık yürüyüşüne Kahta İlçe Emniyet Müdürü Özgür Sefa Sezer, Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şevket Erşahin, İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan ve görme engelliler ve vatandaşlar katıldı.
Etkinlik kapsamında Kahta Kaymakamlık önünde bir araya gelen protokol üyeleri ile vatandaşlar, 1 Nolu Sağlık Ocağına kadar yürüyerek tekrar Kaymakamlık önüne geri döndü.
Etkinlik alanında kısa bir konuşma yapan Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şevket Erşahin, Engelli olmak bir tercih meselesi değildir. Ancak engelli kardeşlerimizin yaşamları boyunca yanlarında olmak, onlara devletimizin tüm kapılarının açık olduğunu bildirmek ve her zaman kendilerinin yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Hayatınız boyunca mutlu ve huzurlu olmanızı diliyoruz diye konuştu