Adıyamanda Kalkınma Çalıştayı yapılacak

Adıyamanda Kalkınma Çalıştayı yapılacak
Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, istihdam öncelikli projelerde işbirliğini geliştirmek üzere Ankara OSTİM Organize Sanayi Bölgesini ziyare

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, istihdam öncelikli projelerde işbirliğini geliştirmek üzere Ankara OSTİM Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Ziyarette, Adıyaman Kalkınma Çalıştayı yapılması kararlaştırıldı.
Başkan Tutdereyi OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkanvekili Sıtkı Öztuna, OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu ve OSTİM OSB İstihdam Ofisi Koordinatörü Neslihan Günay karşıladı.
Nazik misafirperverliklerinden dolayı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve heyetine teşekkür eden Başkan Tutdere, 6 Şubat depremlerinde büyük yıkım alan Adıyamanda en önemli sorununun istihdam olduğunu söyledi.
Türkiyenin en büyük üretim lokomotifi olan OSTİM ile istihdam öncelikli işbirliği geliştirmek istediklerini dile getiren Başkan Tutdere, 6 Şubat depremlerinde Hataydan sonra en fazla yıkımın olduğu şehir bilindiği üzere Adıyaman. Barınma en temel sorun olmakla birlikte, işsizlik çok hat safhada. Belediyecilik yalnızca kaldırım, altyapı yapmak değil, hemşehrilerimize seçimde şehrimizi sosyal ve ekonomik olarak da kalkındıracağımızın sözünü verdik. OSTİM olarak Türkiyenin en büyük üretim kentisiniz. Sizinle istihdam öncelikli projeler geliştirmek Adıyamanımıza büyük katkı sağlayacaktır dedi.
Başkan Tutdereye ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da, deprem döneminde OSTİM olarak ilk yardımları Adıyamana yaptıklarını hatırlatarak Deprem sürecinde sadece Adıyamana 175 TIR yardım malzemesi gönderdik. Ancak yardım ederek bu sürecin aşılamayacağı çok aşikar. Bizler OSTİM olarak deprem döneminde olduğu gibi şimdi de Adıyamana her türlü desteğe hazırız. İstihdama dönük işbirliği ve projelerle ilgili olarak ekibimiz ve imkanlarımızla Adıyamanın yanındayız diye konuştu.
Başkan Tutdere, ayrıca İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Salih Yılmaz ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcıları Sayın Refik Tuzcuoğlu, Fatma Varank ve Hasan Suveri de ziyaret ederek yatırım ve imar konularında temaslarda bulundu.