Bakan Uraloğlu Besni Viyadüğü´nde incelemelerde bulundu

Bakan Uraloğlu Besni Viyadüğü´nde incelemelerde bulundu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Adıyaman´ın Besni ilçesinde yapımı devam eden viyadüğün seyahat süresini 10 dakikaya ya
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Adıyaman´ın Besni ilçesinde yapımı devam eden viyadüğün seyahat süresini 10 dakikaya yakın kısaltacağını ve kışın olumsuz hava şartlarında güvenli bir trafik akışı sağlayacağını söyledi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bir dizi temas ve açılış için geldiği Adıyaman´da Besni´de yapımı devam eden viyadük ile ilgili bilgi alarak, incelemelerde bulundu. Bakan Uraloğlu, "Valimiz, milletvekilimiz, il başkanlarımızla kısa bir değerlendirme yaptık. Adıyaman´ın deprem öncesi ve sonrası ihtiyaçları ile ilgili değerlendirmeler yaptık. Öncelikle tapulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızdaki sorunluluğumuzdaki işlerimizi bir taraftan hızlandırmak ve yeni ihtiyaçları da tespit edip gereğini yapmak noktasında kararlar aldık. Malum bir mahalli seçimlere gidiyoruz. Bu anlamda belediyemizin ihtiyaçları nelerdir, o ihtiyaçlar doğrultusunda da belediyelerimize destek olalım istiyoruz. Besni-Araban yolunda bulunan viyadükle ilgili çalışmalarımız halihazırda devam ediyor. 300 metre uzunluğunda bir viyadük. Burada mevcut yolumuzun standardımıza baktığımızda yaklaşık 30 kilometre hızla seyahat edebilen bir trafik var. Viraj yerleri düşük. Yüzde 8,5-9´a kadar eğilimler var. Esasında bir tarafında trafik yavaş işlerken, bir taraftan da kışın bu bölgede sıkıntı oluyordu. Aşağı yukarı bitirme seviyesine geldik. Bu viyadük 10 dakikaya yakın seyahat süresini kısaltmış olacak ve burada yine kışın olumsuz hava şartlarında güvenli bir trafiği sağlamış olacağız. Arkadaşlarımızla gerekli görüşmeleri yaptık. Yılsonuna varmadan viyadüğü bitirerek öncelikle sol taraftaki trafiğin akışına göre, sonra da sağ taraftakini bitireceğiz. Dolayısı ile bu viyadüğü bitirdiğimizde bu bölgedeki trafiği rahatlatmış olacağız. Sağ taraftaki viyadüğü de önümüzdeki senenin ilk aylarında bitirmiş olacağız" dedi.