Başkan Adayı Tekin; Değerlerimizi Kaybetmeden Mücadele Edeceğiz

Başkan Adayı Tekin; Değerlerimizi Kaybetmeden Mücadele Edeceğiz
Adıyaman Eğitim-Birsen seçimleri için Genç-Memur-Sen eski Başkanı Mücahit Tekin adaylığını açıkladı.

Adıyaman Eğitim-Birsen seçimleri için Genç-Memur-Sen eski Başkanı Mücahit Tekin adaylığını açıkladı.

 

Adıyaman Belediye konferans salonunda Eğitimciler ve Basın mensupları ile bir araya gelen başkan adayı Mücahit Tekin, “Mehmet Akif İnan 15 arkadaşıyla yıllardır ezilen, hor görülen, mağdur edilen kesimlerin hakkını savunmak için, bu alanda “biz de varız” diyerek adaylığını resmen açıkladı”

 

Okul Müdürleri ve Eğitim camiasının büyük ilgi gösterdiği aday tanıtım programında İstiklal marşı ve okunan kuran tilavetinin ardından kürsüye çıkan Başkan adayı Mücahit Tekin yaptığı konuşmada; “Sendikal mücadelemizde kurucu başkanımız Mehmet Akif İnan’ın kurucu paradigmasını kendimize referans olarak alıyoruz. Ortak aklın, istişarenin ortaya koyduğu kararlar bizim yol haritamızı şekillendirecektir. Kazanmak ya da kaybetmenin çizdiği çizgiden ziyade değerlerimizi esas alıyoruz.

 

‘’DEĞERLERİMİZİ KAYBETMEDEN MÜCADELE EDECEĞİZ’’

 

Çünkü biliyoruz ki değerlerimizi kaybetmediğimiz sürece kaybettiğimiz hiçbir şey olamaz ama değerlerimizi kaybettiğimiz zaman hiçbir şey kazanmış olamayız.

Sendikal mücadelemizi “Hayırda Yarışmak” düsturu ile yapma gayretinde olacağız. Bütün üyelerini kucaklayan hizmette yarışı esas alan, hak edenin hakkını kendi bilgi beceri ve liyakati ile alacağı şeffaf   bir anlayış oluşturma gayretinde olacağız Hak arama noktasında mücadeleci, kararlı, yapıcı ve yol gösterici bir anlayışla hareket edeceğiz. 

 

‘’MEMURUN SESİNİ DUYMAYAN ANLAYIŞ, BİZİM ANLAYIŞIMIZ OLAMAZ’’

 

Bir kurumun gelir ve imkanları o kurumun bütün üyelerine eşit bir şekilde dağıtılmalıdır. Açılış, yemek daveti, hayırlı olsun ziyaretlerine sıkıştırılmış, atama ve yer değiştirme işine odaklanmış bir sendikal anlayış bizim anlayışımız olamaz. Öğretmenlerin uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik sınavı kaldırılsın çığlıklarına kulak tıkayan anlayışlar bizim anlayışımız olamaz. Türkiye de ekonomik tablolar değişti. Promosyonlarımız komik rakamlara dönüştü diyen memurumuzun sesini duymayan anlayış bizim anlayışımız olamaz.

3600 ek göstergeye tabi tutulmayan şef ve personellerin eleştirilerine destek çıkamayan anlayış bizim anlayışımız olamaz.

Eğitim öğretim ödeneği konusunda yeterli tepkiyi ortaya koymayan yaklaşım bizim yaklaşımımız olamaz. Öğretmenlerin özlük haklarıyla ilgili nasıl bir gündem oluşturup kazanım elde ettiniz diye sorulduğunda bunu genel merkeze havale eden, yereldeki sorunlara da yeterli ihtimam göstermeyen yaklaşımları kesinlikle doğru bulmuyoruz. Üye ve çalışanlarımızın sorunlarının çözülmesi ve taleplerinin yerine getirilmesi hususunda azami gayret göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

 

‘’MEMUR-SEN, ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YERİ DEĞİLDİR’’

 

Yola çıktığımız ilk günden bu yana menfaat devşirme peşinde olan, kendi bireysel ikbalini gerçekleştirmeye çalışan, atama, yer değiştirme ve birtakım ihtiyaçlarını giderme niyetinde olan insanların bu yürüyüşte yerinin olmadığını ısrarla vurguladık. Elhamdülillah bunu da başardığımızı düşünüyorum. Güzel bir ekip olduk, sahada kendimizi en temiz ve samimi duygularla ifade etmeye çalıştık. Rabbim niyetlerimizi çok iyi biliyor, istikbalimiz niyetlerimiz gibi olsun.

Hakkımızda çokça şeyler söylenebilir, algılar oluşturulmaya, manipülasyonlar yapılmaya çalışılabilir. Biz hepsini sineye çekmeye hazırız. Çünkü seçimler gelip geçicidir geriye neler ortaya koyduğunuz, neler söylediğiniz, nasıl bir yol izlediğiniz kalacaktır. Biz tertemiz bir geçmiş, tertemiz bir seçim süreci yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Bizden yana kırılacak, darılacak bir tane bile arkadaşımızın, dostumuzun olmaması için elimizden gelen bütün gayreti ortaya koymak zorundayız, bize yakışan budur dedi.

 

  ‘’DEĞİŞİM ZAMANI’’

 

 “Değişim Zamanı” diyoruz çünkü biliyoruz ki “Daha iyi olmaya çalışmayan, iyi olarak da kalamaz. “(Oliver Cromwell) bu yüzden her daim daha iyinin, daha güzelin gerçekleşmesi çabası ile şimdi sahaya inme vaktidir, kendimizi, yapmak istediklerimizi bir bir anlatma vaktidir, arı, duru, şeffaf bir biçimde çalışma, gayret etme vaktidir dedi.

Yorum Yaz