Başkan Akbilek; Gazilerimiz ve Şehitlerimizin Emanetlerine Sonsuza Kadar Sahip Çıkacağız.

Başkan Akbilek; Gazilerimiz ve Şehitlerimizin Emanetlerine Sonsuza Kadar Sahip Çıkacağız.

Şanlı Türk tarihinin kahramanlık destanları ile dolu olduğunu belirten Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek “Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle ve hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir. 

 

 

İGC Başkanı Akbilek; Vatanımızın bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü korumak, milli birlik ve beraberliğimiz ile kardeşliğimizin bekasını sağlamak için hiç düşünmeden şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharlarıdır. ‘Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ düsturuyla büyük mücadeleler vermiş gazilerimiz, fedakârlıklarıyla bizlere nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan etmiştir. Bugün aynı inanç ve kararlılıkla vatanımıza sahip çıkarken, bizim de en büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmektir. Kahramanlıkları ve fedakârlıklarıyla örnek olan vatan evlatlarını asla unutmayacak, onların emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız. Gaza ruhu dün olduğu gibi bugün de milletimizin bilincinde yaşamaya devam etmektedir. Bu millet 15 Temmuz'da meydanlardaki cansiperane mücadelesiyle 'Gazi Millet' unvanını taşımayı hak ettiğini bir kez daha tüm dünyaya ispat etmiştir.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere gazilerimizi saygı ile anıyor; ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımızın müdafaası için canını ortaya koyarak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımızın Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum." dedi

Yorum Yaz