BESNİ EĞİTİM VAKFINA İLK KADIN BAŞKAN

BESNİ EĞİTİM VAKFINA İLK KADIN BAŞKAN

Besni Eğitim Vakfı (BEV) 27. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 19 Haziran 2021 Cumartesi günü gerçekleştirdi. Genel Kurulda BEV Başkanlığı’na, görev süresi dolan İbrahim Bağış’ın yerine Andan Özbay Sabakseçildi. 2021-2023 yılları arasında başkanlık görevini yürütecek olan Sabak, BEV’in ilk kadın başkanı oldu.

 

Besni Eğitim Vakfı (BEV) 27. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 19 Haziran 2021 Cumartesi günü 

Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Mütevelli heyeti üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıya Besni Belediye Başkanı Eyyüp Mehmet Emre de katıldı. Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin seçildiği toplantıda, Vakfın Başkanlık görevine Andan Özbay Sabak getirildi. 

 

Vakfın 27. kez düzenlenen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Divan Başkanlığı’na Mehmet Baykara getirilirken, katipüyeliklerine ise Halil Rabuş ve Ahmet İlerigözcübaşı seçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını yapan başkan İbrahim Bağış 2019-2021 dönemine ait faaliyet raporlarını okuyarak bilgiler verdi. Pandemi döneminde birçok konuda zorluk yaşadıklarını, ancak gerçekleştirdikleri online söyleşi ve panellerle oldukça verimli bir dönem geçirdiklerinin altını çizen Bağış, “Çok sayıda değerli ismi hemşerilerimizlebuluşturabilmekten gurur duyuyoruz” diye konuştu.

 

Bağış’ın konuşmasının ardından denetim raporunu ise kurula Ali Aslanbay sundu. Ardından Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Çağıran’ın 2020 Mali Bilançosu ile ilgili üyeleri bilgilendirdiği toplantıda, yeni döneme ait bütçe ibrası da gerçekleştirildi. 

 

Devamında, Sefaköy’de yapılmakta olan Besni Kültür Merkezi binasından yer satın alınması konusu değerlendirildi ve yeni yapılacak binada bir katın vakıf adına satın alınması kararlaştırıldı.

 

Ardından yeni Yönetim ve Denetim Kurulu’nun belirlenmesi için seçime gidilen toplantıda, üyelere tek liste sunuldu. Oy birliği ile kabul edilen 2021-2023 dönemi BEV Yönetim ve Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu. 

 

Yönetim Kurulu; Andan Özbay Sabak, Şaban Çağıran, Müyesser Aslanbay, Elvan Güven Tuğsuz, Abuzer Sarı, Ahmet Neşet Aytekin, Memet Balta, Hasan Doğan, Cem Kubilay Kaban, Veysel Önder, Çetin Salıcı, Asım Öcal, Ahmet İlerigözcübaşı.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler; Zeynep Baykara Doğar, İbrahim Dayıoğlu, Aysun Rabuş, Erdal Teknikel, Metin Kütük. 

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Memet Baykara, Fevzi Sunar, Fatih Sarıoğlu. 

Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Mustafa Şahin, Erdem Erçakallı. 

 

Dilek ve temenniler kısmında ise Besni Belediye Başkanı E.Mehmet Emre bir konuşma yaparak, Besni’de yapılan çalışmalarına ek olarak, BEV’in paydaşı olmaktan gurur duyduklarını, görev süresince paydaş olarak elinden gelen tüm desteği vermeye devam edeceklerini belirtti. Ali Aslanbay, Şaban Çağıran, Elvan Güven Tuğsuz, Bekir Güneşhan, Metin Kütük ve diğer üyeler de değerlendirmelerde bulundular.

 

Yeni Kurulun seçilmesinin ardından bir konuşma yapan Andan Özbay Sabak, 40 yıla yakın bir süredir eğitimci olduğuna vurgu yaparak, başkanı olduğu yeni dönemde BEV için farklı projeler üretebilmeyi hedeflediğini dile getirdi. Öncelikli hedeflerinin BEV’in bu zamana kadar burs yardımında bulunduğu gençlerin vakıf için çalışmalarını sağlamak olduğunu dile getiren Sabak, “Ailesi tarafından eğitim hakkı engellenen ya da maddi imkanı olmayan genç kızlarımıza da yol gösterici olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.