Binlerce güvercin buğday pazarını mesken tuttu

Binlerce güvercin buğday pazarını mesken tuttu
Buğday, arpa ve mısır hasadının sona erdiği ve bu ürünlerin depolanmaya başladığı Adıyamanda binlerce güvercin buğday pazarını mesken tuttu.Adıyaman Buğ
Buğday, arpa ve mısır hasadının sona erdiği ve bu ürünlerin depolanmaya başladığı Adıyamanda binlerce güvercin buğday pazarını mesken tuttu.
Adıyaman Buğday Pazarında dört mevsim yiyecek bulabilen güvercinler görsel şölen oluşturuyor. Hasat edilerek üreticiler tarafından satılan ürünler, esnaf tarafından ambarlara konulmadan önce açık alana boşaltılıyor. Adıyaman Buğday Pazarında boşaltılan tahılların üzerinde binlerce güvercin uçuşurken binlercesi de tahıl yığınlarına konuyor. Güvercinler tahılların üzerinde uçarken ve yem yerken görsel görsel şölen sunuyor.
Kuşların görsel şölen oluşturduğunu dile getiren vatandaşlardan Sadık Haras, Kuşlarımız her sene olduğu gibi bu senede bizi yalnız bırakmadılar. Kuşlarımız buranın vazgeçilmezi, binlerce ton buğday, arpa önlerinde diledikleri kadar tüketebiliyorlar dedi.
Vatandaşlardan Abuzer Güler ise Onlar da kendi rızkının peşindeler. İllaki gelip rızklarını alıp gidecekler buradan. Halen az, kışın daha çok oluyor buralarda kuşlar. Yıl boyunca oluyor diye konuştu.