Bir pankartta 8 bin 387 can

Bir pankartta 8 bin 387 can
Adıyamanda depremin olduğu 04.17de durduğu için simge haline gelen saat kulesinin bulunduğu meydanda üzerinde depremde hayatlarını kaybedenlerin isimler
Adıyamanda depremin olduğu 04.17de durduğu için simge haline gelen saat kulesinin bulunduğu meydanda üzerinde depremde hayatlarını kaybedenlerin isimlerinin yazıldığı pankart ilgi odağı oldu.
Şehre gelen siyasetçilerin de ilgisini çeken pankarttaki isim sayısı ziyaretçisi arttıkça günden güne artıyor. Yakınlarını depremde kaybedenler pankarta isimlerini yazıyor.
Bir yıl geçmesine rağmen depremde kaybettiği anne babasının oturduğu evin enkazına Mersinden ilk kez gelen Gülistan Şahinkaya, bir sene geçmesine rağmen olayın şokunu yeni atlatabildiğini söyledi. Şahinkaya. "Şu an ilk defa mezarlarına gidip ağlayabileceğim aslında. Öldüklerinin farkına şu an vardım. Son 1 sene içerisinde çok kötü günler geçirdim. Yavaş yavaş toparlanmaya çalışıyoruz ama inşallah bu saatten sonra ülke olarak daha güçlü bir şekilde birlik ve beraberlik içerisinde oluruz diye düşünüyorum" diye konuştu. Gülistan Şahinkaya daha sonra depremde hayatını kaybeden yakınlarının isimlerini pankarta yazdı.