Kahta´da Beşminare Bilim Şenliği düzenlendi

Kahta´da Beşminare Bilim Şenliği düzenlendi
Öğrencilere, bilimsel düşünme becerilerine teşvik etmek amacıyla Adıyaman´ın Kahta Yavuz Selim Ortaokulu ve Yavuz Selim Çadır Kentinde "
Öğrencilere, bilimsel düşünme becerilerine teşvik etmek amacıyla Adıyaman´ın Kahta Yavuz Selim Ortaokulu ve Yavuz Selim Çadır Kentinde " Beşminare´ den Adıyaman´a " adlı bilim şenliği düzenlendi.
Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 4007 TUBİTAK bilim şenliğinde sanat, robotik kodlama, astronomi, bilimsel araştırma, akıl ve zeka oyunları gibi kurulan 27 farklı atölyede deneyim kazandılar.
Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı öğretmenler tarafından ilçemizde eğitim gören öğrencilere atölyelerde teorik ve pratik eğitim verildi. Şenliğe, Pamukkale Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim görevlileri de destek verdi.
Depremden etkilenen öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırmak amacıyla TUBİTAK 4007 Afet Bölgelerine özel olarak hazırlanan bilim şenliğinde öğrenciler hem deneyim kazandılar hem de eğlendiler.
Yaklaşık üç gün sürecek olan şenlikleri inceleyen Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Lütfü Başli, öğretmenlerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Bilim Şenliğinin, öğrencilerin bilime olan merakını ve ilgisini artırdığını belirten Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, etkinliğin öğrenciler için eğlenceli bir öğrenme olanağını sağladığını söyledi.