Kahtada Ramazan ve Gazze konferansı

Kahtada Ramazan ve Gazze konferansı
Adıyamanın Kahta Kültür Merkezinde Ramazan ve Gazze konulu konferans düzenlendi.Konferansa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan, Gaz
Adıyamanın Kahta Kültür Merkezinde Ramazan ve Gazze konulu konferans düzenlendi.
Konferansa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan, Gazze konusunda İslam ümmetinin ve yöneticilerinin sessiz kalmasını, Müslümanlarının yaşadığı İslamdan uzak ve konforlu hayatına bağladı.
Kalplerin işgale uğramasıyla Kudüsün de işgale uğradığına dikkat çeken Yazar Ramazan Kayan, imanını tazelemek isteyenlerin Gazzeye bakmalarını tavsiye etti.
Yazar Kayan, 7 Ekimden beri ortaya konulan öyle bir direniş var ki, İsrailin kartondan bir kapak olduğunu gösterdi. İmanın tazelemek isteyen Gazzeye baksın. Müslümanca nasıl yaşanır. Müslümanca nasıl ölünür öğrenmek isteyen, gözünü Gazzeye diksin. Cihat ile ilgili daha önce yapılan kirli karalamalar oluyordu. Ama Hamas öyle bir cihat ortaya koydu ki, cihat ile ilgili o kirli bakışlar yerle bir oldu. Gazzenin İslam ümmetine ihtiyacı yok. Tam tersi İslam ümmetinin Gazzeye ihtiyacı var. Müslümanların ve ülke yöneticilerinin Gazzedeki mücahitlerin ve halkın duruşundan ders alması gerekiyor. Gazzedeki çocuklar bile eylem ve söylemleriyle ümmetin öğretmenleri konumuna geldi. Gazzedeki Müslümanların metaneti, cesareti, feraseti ve heybetiyle ümmete örnek olmuştur. Kalplerimiz işgale uğradığı için Gazze işgale uğradı. Başımıza gelen her musibet kendi ellerimizle yaptıklarımızdan dolayıdır. İslam ümmeti olarak kendi aramızdaki kanı durdurmadan Gazzedeki kanı durduramayız. Önce ümmetin iç kanaması durdurulmalı. Kendi iç çekişmelerimiz gücümüzü düşürdüğü için Gazzeye yardım edemiyoruz" diye konuştu.
Kahta Gönülkuşağı Derneği tarafından düzenlenen konferansa STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.