Karda Mahsur Kalan Aileyi Paletli Aracı İle Kurtardı

Karda Mahsur Kalan Aileyi Paletli Aracı İle Kurtardı
Adıyaman'ın Kahta ilçesinin Karadut Köyünde mahsur kalan 5 kişilik aile, aynı köyde otel işleten Osman Aydın adındaki vatandaş

Adıyaman'ın Kahta ilçesinin Karadut Köyünde mahsur kalan 5 kişilik aile, aynı köyde otel işleten Osman Aydın adındaki vatandaş tarafından kendisine ait özel paletli aracı ile kurtarıldı.

 

Necmettin İlbak eşi ve çocukları ile beraber işleri dolayısıyla ailece sabah kendi aracı ile Kahta ilçe merkezine gitti. İlbak ailesi akşama doğru  köye döndüklerinde yağan kar ve yoldaki buzlanma nedeniyle yolda ilerleyemedi. Köye 3 kilometre kala yolda mahsur kaldı. İlbak aynı köyde kalan  ve paletli jeepi olan Osman Aydın’dan yardım istedi.

 

Karadut Köyünden paletli aracı olan Osman Aydın, köylülerle birlikte ailenin mahsur kaldığı yere giderek aileyi donmaktan kurtardı. Ailesi ile birlikte donma tehlikesi geçiren Necmettin İlbak,“ Şehre gittiğimizde yollar açıktı. Dönüşte köye 3 kilometre kala yoldaki kar ve buzlanmadan dolayı ilerleyemedik. Telefonlarda iyi çekmiyordu. Bir ara donma korkusu yaşadık. Köyümüzde karlı zamanlarda çevrede herkessin yardımına koşan Osman Aydın’ı aradım. Bir ara telefon çaldı ve yardım istedim. Özel paletli aracı ile yardımımıza koşarak bizi donmaktan kurtardı” dedi.

Yorum Yaz