Mezuniyet töreninde anlamlı tepki

Mezuniyet töreninde anlamlı tepki
Adıyamanın Kahta TP Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin mezuniyet töreninde öğrenciler, Gazze ve Refahta yaşanan katliamlara dikkat çekerek, insanlığın sın
Adıyamanın Kahta TP Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin mezuniyet töreninde öğrenciler, Gazze ve Refahta yaşanan katliamlara dikkat çekerek, insanlığın sınıfta kaldığını vurguladı.
TP Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılında mezun olacak öğrenciler için düzenlenen törende öğrenciler, İsrail tarafından Filistin halkına yönelik gerçekleştirilen katliama sessiz kalmadı.
Mezuniyet töreninde konuşan okul birincisi Sümeyye Mamiraş, Filistin halkına yönelik uygulanan insanlık dışı vahşetin sona ermesi gerektiğini belirterek, Bugün burada sevinçlerimizi kursağımızda bırakan, Gazze ve Refahta yaşanan katliamlardan sonra bir kez daha gördük ki tüm insanlık sınıfta kalmış. Bizim mezuniyetimizin bir anlamı yok çünkü Gazzede mezun olacak çocuklar kalmadı. Bombaların hedefi olan ve aralarında çocukların da olduğu sivillerin, sosyal medyada paylaşılan görüntüleri, katliamın boyutunu gözler önüne seriyor. Ey insanlık, siz nasıl yataklarınızda rahat uyuyabiliyorsunuz dedi.
Öğrencilerin Filistin bayrağının olduğu balonlarla yürüyüş yapması izleyicilerden takdir topladı.