Milletvekili Aydın´dan Recep İçme Suyu İle İlgili Müjdeli Haber

Milletvekili Aydın´dan Recep İçme Suyu İle İlgili Müjdeli Haber

GMDK Başkanı Aydın; Hemşehrilerimizin Temiz, Doğal, Kaliteli Su Kullanımı İçin Çalışıyoruz

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; Recep İçme Suyu Projesi İle; Çelikhan, Sincik, Kâhta ve Samsat’ın 163 Mahalle, Belde, Köy, Mezrası İle Samsat Şehir Merkezinin İçme suyu İhtiyaçları Karşılanacaktır.

AK Parti GMDK Başkanı Ahmet Aydın; Adıyaman’ımız ve ilçelerimizde içme suyu ve sulama alanında çalışmalarımız ilk gün olduğu gibi bugün de aralıksız devam etmektedir. Her bir hemşerimizin temiz, doğal, kaliteli su kullanımı için gayretlilerimizi esirgemeden takiplerimizi neticelendiriyoruz.
Bu bağlamda;
Adıyaman Recep İçme suyu Ana İsale Hattı işinin ihalesi 14.10.2020 tarihinde yapılmış olup ilgili firmayla 20.10.2021 tarihinde 87.120.000,00 TL bedel üzerinden 600 gün süre ile imzalanmıştır.
Adıyaman ilinin Recep Köyündeki Değirmen 1 ve Değirmen 2 kaynaklarından alınacak olan 4,02 hm³/yıl içme suyu, DN 600-125 mm çap Aralığında 80 km uzunluğundaki çelik boru ile Çelikhan, Sincik, Kahta ve Samsat’ın 163 mahalle, belde, köy, mezrası ile Samsat şehir merkezinin içme suyu ihtiyaçlarının karşılayacaktır.
Bu önemli yatırımın ilimize kazandırılması noktasında bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ, milletvekilli arkadaşlarımız ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, şimdiden hayırlara vesile olmasını temenni ederim.  Dedi.
Kaynak İGFA