Vali Mahmut Çuhadar´ın `19 Eylül Gaziler Günü´ mesajı

Vali Mahmut Çuhadar´ın `19 Eylül Gaziler Günü´ mesajı
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
Vatanı, bayrağı ve kutsal değerleri uğruna canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri gazilerin 19 Eylül Gaziler Günü´nü kutlayan Vali Mahmut Çuhadar, "Milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğruna nice destanlar yazan gazilerimiz, özverinin nişanını bedeninde gururla taşıyan şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır.
Ülkemizin her karış toprağında, vatanını, bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, Türk vatanseverliğinin ve kahramanlığının yaşayan abideleridir.
Bugün bu topraklar üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşamamızı bu iradeye borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Bu bilinç içerisinde, Devletimiz ve kadirşinas milletimiz gazilerimizin hatırasını her daim canlı tutarak onları yad etmekte, gazilerimize ve onların ailelerine hak etmiş oldukları değeri vermektedir.
Bundan dolayıdır ki, omuz omuza mücadele etmeyi ilke edinmiş bir milletin mensupları olarak, şehitlerimiz ve gazilerimiz, birlik ve bütünlüğümüzün, vatan sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın simgeleri olarak sonsuza kadar gönüllerde yaşayacaktır.
Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.