Kahta BİLSEM sudoku yarışmasından madalyalarla döndü

Kahta BİLSEM sudoku yarışmasından madalyalarla döndü
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Biriminin Kalem Projesi kapsamında düzenlenen Sudoku yarışması başarıyla tamamlandı.29 okul türünden 127 öğrenci
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Biriminin Kalem Projesi kapsamında düzenlenen Sudoku yarışması başarıyla tamamlandı.
29 okul türünden 127 öğrenci yarışmaya katıldı. Sudoku turnuvasında Kahta Bilsem adına katılan öğrencilerden ilkokul kategorisinde Fatma Nida Kılınç il ikincisi, Aysima Tanık il üçüncüsü oldu.
Kahta BİLSEM Müdürü Murat Aslan, Sudoku oynamak, öğrencilerimizin problem çözme, analitik düşünme, hafıza ve konsantrasyon becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Bu turnuvayla birlikte bu becerilerin gelişmesine katkıda bulunmak ve öğrencilerimizi zeka oyunlarına teşvik etmek istedik. Bu güzel başarı için başta koordinatörümüz öğretmenimiz Enver Kılınç ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik, öğrencilerimizin gelişimine olumlu katkılar sağlamış ve onların sosyal etkileşimlerini güçlendirmiştir dedi.